Главная » Статьи » 2024 » Март » 22 »

Як позбутися багатоніжок у будинку?

22.03.2024 в 19:26 просмотров: 1663 комментариев: 0 Статьи
Мало хто може похвалитися повною відсутністю комах у своїй оселі. Зазвичай вони з'являються зненацька, без явної причини чи будь-яких провісників. Якщо до цього моменту ви не стикалися з подібною проблемою у вашій квартирі, рано чи пізно ви, увімкнувши світло, можете виявити багатоніжку, що ховається від джерела світла. 
 
Враховуючи їх неприємний зовнішній вигляд, навряд чи ви захочете підтримувати таке сусідство і вважаєте за краще позбутися багатоніжок в будинку - чи то одна особина або ціла родина цих комах. 
 
Якщо ви проживаєте в Хмельницькому, рекомендується звернутися до компанії по дезінсекції у місті Хмельницький – PESTCO. Вони є професіоналами своєї справи і допоможуть вам назавжди позбутися шкідників.

У цій статті ми розглянемо причини появи цих істот та методи боротьби з багатоніжками в домашніх умовах.
 

Чому і як з'являються багатоніжки у будинку?

Многоніжка віддає перевагу затіненим куточкам і вологим місцям, що робить її важко помітною для мешканців будинку. Її активність зазвичай починається після заходу сонця. У квартирах вони часто мешкають у ванній, туалеті, кутах між плиткою та стіною, особливо біля водопроводу. У приватних будинках їх можна знайти в підвалах, льохах або на горищах, так як ці місця ідеально підходять для їхнього проживання.
 
Багатоніжка може проживати в будинку лише за наявності їжі, води, високої вологості, тепла та темряви. Вони харчуються іншими комахами, такими як таргани, мурахи та мухи.
 

Чи є багатоніжка небезпечною для людини?

Загалом вони не становлять серйозної загрози для здоров'я людини, проте їх поява в квартирі може викликати дискомфорт і неприємні відчуття.
 

Різні види багатоніжок

У нашому регіоні найбільш поширені мухолівка звичайна та сороконіжка чорна. Вони зазвичай мають жовто-коричневе або сірувате забарвлення, з тулубом, розділеним на кілька сегментів. Особливістю мухоловки звичайної є синюваті смуги, що простягаються вздовж тіла. Кількість лапок у комахи може змінюватися залежно від її віку.
Як позбутися багатоніжок у будинку?
Укус звичайної багатоніжки найчастіше викликає лише невелике почервоніння та печіння у місці укусу, що не становить серйозної загрози. 
 
Однак існує небезпечніший вид – сколопендра, китайська багатоніжка, яка залишає після укусу сильне печіння. 

Наслідки можуть бути серйозними, включаючи тривале нездужання протягом декількох днів, а в окремих випадках – навіть смерть за наявності індивідуальних алергічних реакцій. 

Поки немає способу повністю виключити небезпеку, пов'язану з укусами сколопендр.
 

Як позбутися багатоніжки в будинку?

Якщо вам невідомо, як боротися з багатоніжками в будинку, не варто полювати на них тапками, намагаючись знищити кожного окремо. Натомість слід вжити заходів, щоб багатоніжка залишила ваше житло назавжди. 
 
Щоб позбутися багатоніжок у будинку та запобігти їх повторній появі, необхідно позбавити їх умов для комфортного існування. 
 
Як тільки ви зможете це здійснити, ви забудете, як вони виглядають та який дискомфорт вони приносять.
Як позбутися багатоніжок у будинку?

Найбільш ефективними методами є:
 
  • Звільнення від джерел їжі. Знищення інших комах, які приваблюють багатоніжок, є ключовим кроком, змушуючи їх шукати нове місце проживання.
  • Проведення ремонту у житлі. Оскільки багатоніжки воліють жити поруч із водопроводом у тріщинах і щілинах, закладення цих місць допоможе їм не знайти у вас притулок. Крім того, запах свіжої фарби та будівельних матеріалів може відлякати їх.
  • Усунення вологості. Волога приваблює багатоніжок, тому звільнення від плісняви ​​та грибків у кутах і щілинах квартири зробить їхнє перебування у вас неприємним.
  • Запобігання застою води. Краще сушити білизну на балконі, а якщо у вас приватна оселя, розвішуйте її на вулиці.
  • Регулярний огляд підвалу, горища та льоху. Ці місця часто є гніздуванням багатоніжок.

Народні методи боротьби з багатоніжками

Якщо ви виявили невелику кількість багатоніжок у своєму будинку, можна скористатися простими народними методами для позбавлення від них. 
 
Важливо пам'ятати, що неправильне використання цих засобів може призвести до отруєння, як і застосування хімічних речовин.
 

Один із народних способів – використання борної кислоти. 

Для багатоніжок це смертельно небезпечна речовина. Щоб винищити їх, можна розподілити невелику кількість борної кислоти у щілини кахлю, каналізаційні отвори та навколо ванни. Якщо у вашому будинку вже є таргани, можна додати варений жовток у приманку, щоб позбутися їх, оскільки таргани є їжею для багатоніжок.

Як позбутися багатоніжок у будинку?

Ще один народний метод – використання висушеного та подрібненого кайєнського перцю. 

Застосовуйте його так само, як і борну кислоту, обробляючи всі зони, де мешкають комахи. Неприємний запах і смак кайенського перцю змусять багатоніжок залишити ваше приміщення.

Як позбутися багатоніжок у будинку?

Профілактичні заходи

Для запобігання проникненню багатоніжок до будинку найкраще підтримувати чистоту в квартирі та виключити всі можливі джерела, що залучають ці комахи. Важливо позбутися потенційної їжі для них, таких як таргани, мухи та мурахи.
 
Важливо також боротися з пліснявою, оскільки вона є головною проблемою для власників квартир, що стикаються з появою багатоніжок. Слід вживати заходів щодо боротьби з багатоніжками на ранніх етапах їх появи.
 
Регулярна перевірка стану щілин та дірок поблизу джерел води, таких як у ванній кімнаті та вбиральні, а також біля труб, допоможе запобігти облаштуванню багатоніжок у цих місцях.

Необхідно також регулярно оглядати підвали та горища. Якщо самостійна боротьба з комахами виявляється неефективною, краще звернутися за допомогою до фахівців.
 
Аватар king22 Yosyp Korol
Главред/Sorokainfo
Комментарии 0
avatar
© Все права защищены: Копирование материалов сайта разрешено только при указании ссылки на источник - Sorokainfo.com 2015 - 2024